Kuran, tüm Kuran, Kuran dışında hiçbir şey

Tanrı tarafından onaylı tek din "Teslimiyet"tir.

[Kuran 3:19]

Ek 32 - Kritik Yaş 40

Kritik Yaş 40
    Sorumluluk yaşı kaçtır? Eğer bir çocuk, Tanrı hakkında bir şey duymadan dahi 12 yaşında ölürse, bu çocuk Cennete mi gider yoksa Cehenneme mi? Ya çocuk 15 yaşındaysa veya 21 yahut 25? İnsanoğlu hangi yaşta inançlarından sorumlu tutulur? Bu soru uzun bir süre tüm dinlerin araştırmacılarının kafasını karıştırdı.
 
    Kuran, sorumluluk yaşını 40 olarak belirlemektedir; bu yaştan önce ölen herkes Cennete gider (46:15). Eğer kişi Tanrı’ya iman etmiş ve ruhu besleyip geliştirerek imandan faydalanmışsa (bkz. Ek 15) o, Üst Cennete gider. Aksi takdirde kişi Alt Cennete gider.
 
    Sizin bu bilgi parçasına ilk tepkiniz itiraz etmek olacaktır: “Ya bu kişi gerçekten kötü, şerir ve bir ateistse, eğer 40 yaşından önce ölmüşse Cennete mi gidecek?” Bunun nedeni sizin çok acımasız olmanızdır, oysa Tanrı En Merhametli Olandır. Bizim eğilimimiz “hepsini Cehenneme koymak” yönündedir.
 
    Bu İlahi merhamete şiddetle itiraz eden insanlar bir sorumluluk yaş limiti öneremezler. “Ya kişi gerçekten kötüyse?” gibi sorular sorarlar. Cevap şöyledir, “Tanrı bu kişinin kötü olduğunu biliyor mu?” “Evet.” “Tanrı bu kişinin Cennete gitmeyi hak etmediğini biliyor mu?” “Evet.” “O halde bu kişi 40 yaşından önce ölmeyecektir.” İşte bu kadar basit! Bu dünyada yaşamlarımıza son veren yalnız Tanrı’dır. Kimin Cennete gitmeyi hak ettiğini, kimin Cehenneme gitmeyi hak ettiğini tam olarak O bilir.
 
    1989’un başlarında, Theodore Robert Bundy adındaki bir adam, bir dizi kadını öldürmekten idama çarptırıldı. Tüm ulus, onun tarihin en iğrenç suçlularından biri olduğu konusunda hemfikirdi. Öyle ki onun idam cezasının infazı, idam cezası karşıtlarının protesto etmediği ender durumlardan biriydi. Tam tersine, birçok insan onun infazını bilfiil kutladı. Çok sayıda gazeteci, başyazı ve politikacı, Ted Bundy’nin infazı için adaletin on bir yıl alması gerçeğinden yakınıyordu. Bundy’nin mahkûmiyetinden sonra en fazla altı yıl içinde idam edilmesi gerektiğini ifade ediyorlardı. Kuran’a göre bu, herhangi bir kişinin Bundy’ye yapabileceği en büyük iyilik olurdu. İdam edildiğinde 42 yaşındaydı. Beş yıl önce, 37 yaşındayken idam edilmiş olsaydı doğrudan Cennete gitmiş olacaktı ve o bunu hak etmiyordu.
 
    Şimdi anlaşılıyor ki Bundy, 40 yaşından önce ölen birinin Cennete gideceğini doğrulamak için Tanrı’nın bize verdiği işaretlerden biriydi. Bundy’nin adı, Theodore Robert Bundy 19 harften oluşuyor ve idamından bir gün önce 19 kadını öldürdüğünü itiraf etti. Tanrı’dan, başka birçok işaret vardı.
 
    Bu önemli bilgi parçasını iletmek bana Tanrı’nın Antlaşma Elçisi olarak verilen sorumluluklardan biridir. Bu benim şahsi fikrim değildir.
 
    Martin Luther King ve Malcolm X’in 40. yaş günlerinden sadece birkaç ay önce öldürülmeleri dikkat çekicidir.
Eklere Geri Dön

Site Haritası


Copyright © 2019 - Teslimolanlar.org Unknown